BOLEWSKI I TUBIS

Bolewski i Tubis to wyjątkowy duet serwujący wysmakowany balans między jazzem i muzyką popową Współtworzą go dwie muzyczne osobowości i indywidualności. Maciej Tubis - pianista i lider Tubis Trio, które brawurowo szturmuje europejską scenę jazzową. Radosław Bolewski - perkusista i wokalista, znany głównie jako członek znakomitego L.Stadt – łódzkiego zespołu, któremu najbliżej chyba do alternatywnego rocka. Autorskie piosenki połączone są z odważnymi improwizacjami. Niezwykła synergia zaskakuje i przyciąga uwagę publiczności podczas występów na żywo.

 

Marek Niedźwiecki - PR Trójka - o płycie Lunatyk: Świetna... słuchać koniecznie!

 

Płycie Lunatyk tak samo blisko na jazzowe salony, jak i na festiwal Open’er. Wrażliwość w operowaniu dźwiękiem i słowem, w bardzo nowoczesnej oprawie, powoduje, że Lunatyk to jedna z najciekawszych płyt, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej w ostatnich latach. Jędrzej Janicki - JazzPRESS

 

Po odpaleniu płyty Lunatyk musiałem rzucić okiem na okładkę, by upewnić się czy faktycznie mam do czynienia z albumem nagranym przez duet. Pełne brzmienie, produkcja przywołująca skojarzenia z Radiohead oraz zespołami pokrewnymi i rzeczywiście tylko dwóch muzyków odpowiadających za dźwięki. Muzycy nie zapomnieli, że podstawą udanych piosenek są dobrze napisane melodie – za to również ogromne brawa. Rafał Zbrzeski - Lizard Magazyn

 


Radek Bolewski. Ukończył AM w Łodzi i Katowicach. Obecnie wykłada na Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym i w Katedrze Jazzu. Współtworzył autorskie zespoły L.Stadt i Fonovel, z którymi nagrywał płyty i koncertowałem m.in. na festiwalach takich jak: SXSW (Austin, USA), Culture Collide (Los Angeles, USA), Tallin Music Week (Tallin, Estonia), Toronto Indie Week (Toronto, Kanada), Popkomm (Berlin, Niemcy), Opener (Gdynia, Polska), Coke Live (Kraków, Polska). Jest także autorem muzyki do spektakli teatralnych.


Maciej Tubis. Ukończył z wyróżnieniem AM w Łodzi, gdzie od 2008 roku jest wykładowcą fortepianu jazzowego oraz harmonii jazzowej w Katedrze Jazzu. Najważniejsze osiągnięcia: wyróżnienie przez Stuarta Nicholsona dla brytyjskiego magazynu Jazzwise oraz nowojorskiego Village Voice za płytę Live In Luxembourg. W 2017 roku wydał płytę studyjną ze swoim autorskim zespołem Tubis Trio – The Truth w prestiżowej holenderskiej wytwórni Challenge Records International.

Skład:

Maciej Tubis – fortepian

Paweł Puszczało - kontrabas

Przemek Pacan – perkusja

the-truth.jpg